Torta v obliki jajca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 10. apr 2006 14:48 | ogledi: 3.484 | odgovori: 9

A ima kdo kak predlog? Saj nekaj bom že sčarala. Imam ovalni pekač, pa sem mislila speči dva biskvita in potem lepiti skupaj. Fora je v tem, da ima moja sestra rojstni dan ravno na velikonočni ponedeljek, pa bi jo malce presenetila. Torta bo pa v bistvu od obeh, ker jaz imam RD dva dni za njo.

Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. apr 2006 16:34

Recept za takole torto je v Dober teku, tudi fotke so zraven, ni mi pa izgledalo ravno strašno lepo, če sem iskrena... Rabiš ideje za okrasitev ali za izdelavo 3D jajca? Veri

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. apr 2006 9:49

Tudi moj brat ima rojstni dan na velikonočni ponedeljek. Ideja za torto: okrašena z čokoladnimi jajci, porisanimi s sladkornim pisalom. Ali samo na torto postavljen čokoladni, jano, da slečeni zajček. Lepo praznujte, mi imamo slavljenca v odsotnosti, zato ni priprav. PS PO nekih izračunih naj bi bil Kristus rojen ravno 17.4.! frina

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

11. apr 2006 10:32

V zadnji številki Dober teka je tudi ena dobra ideja. ANJA

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

11. apr 2006 10:46

Frina,tega o kristusu pa nisem vedela.Ima pa tudi moja hči rojstni dan 17.4,ampak bomo letos torto prestavili na maj,ko ima prvo obhailo. Bernarda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2006 10:47

E, Loni, ta je pa precej lepša kot tista iz Dober teka;) Lahko narediš okoli jajčka in zajčke iz marcipana. Lahko pa so zajčki oblečeni v to, kar ima tvoja sestra rada (če rada slika, naj barvajo jajca, če je bolj lingvističen tip, naj sedijo na kupu knjig, če poje, naj majo mikrofone,...:) Če pa je sestra že malo starejša, bojo pa verjetno zaželene rožice... Najstnicam jih pa jaz ne bi upala dat gor - ampak ti jo poznaš... Rožice lahko nabrizgaš iz beljakove mase že prej in jih posušiš in potem samo nadevaš gor, da nimaš dela, ko bo ona že na vratih... Veri

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. apr 2006 13:40

Imam samo enega brata in sem si seveda zapomnila. Izračunali pa so iz položaja zvezd . Podatek je iz angleške oddaje. frina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. apr 2006 14:28

Veri, sem pogledala v Dober tek v trafiki, me ni zamikal, si imela prav. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2006 17:26

Hehe, Loni, očitno imava podoben okus;) Če ma človek net, rata takole malo razvajen, se mi zdi... Jaz tudi ne bi upala take podarit, pa čeprav bratcu, ki mu res ni važen izgled (velja samo za hrano, pa še to do določene mere:) Kaj šele objavit... Ampak po svoje je pa fajn, iko vidimo, da nismo tako slabše od naših profesionalcev, hehe:) Poglej tule, so mnogo mnogo lepše! Greš v galerijo in pogledaš po holliday in pod easter, pa jih boš našla kar nekaj zeloooo lepih (ne znam slikc sem lepit, linki od posameznih tort pa ne delajo). http://www.cakecentral.com/ Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti